8 2/15 - (х + 3 5/14) : 5 5/8 = 7 1/3

+2
Ответы (1)
  1. 14 июня, 09:48
    0
    8 2/15 - (х+3 5/14) : 5 5/8=7 1/3

    (х+3 5/14) : 5 5/8=8 2/15-7 1/3

    (х+3 5/14) : 5 5/8=12/15

    х+3 5/14=4/5*45/8

    х+3 5/14=9/2=4 1/2

    х=4 1/2-3 5/14

    х = 1 2/14

    8 2/15 - (1 2/14+3 5/14) : 5 5/8=7 1/3

    8 2/15-4 1/2:5 5/8=7 1/3

    8 2/15-9/2*8/45=7 1/3

    8 2/15-4/5=7 1/3

    7 5/15=7 1/3