7^x+2 - 1/7 7^x+1 - 14 * 7^x-1 + 2 * 7^x=48

+2
Ответы (1)
  1. 28 мая, 01:48
    0
    7^х • (7^2 - 1/7•7 - 14• (1/7) + 2) = 48

    7^х • (49 - 1 - 2 + 2) = 48

    7^х • 48 = 48

    7^х = 1

    7^х = 7^0

    Х = 0