Вычислите (744:3 + 107 * 4) * 10 - 700, 409 + (500 - 995 : 5), (400 - 210:5) : 2 + 11 000, (12 879 - 12 000) : 3 + 407

+4
Ответы (1)
  1. 13 июня, 03:59
    0
    1) 744/3=248

    2) 107*4=428

    3) 248+428=676

    4) 676*10=6760

    5) 6760-700=6060

    1) 995/5=199

    2) 500-199=301

    3) 409+301=710

    1) 210/5=42

    2) 400-42=358

    3) 358/2=179

    4) 179+11000=11179

    1) 12879-12000=879

    2) 879/3=293

    3) 293+407=700