5) 3/5 + 3 3/5 = ?

6) 2 17/18 + 3 7/18 = ?

7) 2 7/15 + 4 2/15 = ?

8) 3 15/17 + 2 2/17 = ?

+1
Ответы (2)
  1. 23 июля, 17:47
    0
    5) 3/5 + 3 3/5 = 21/5 = 4 1/5

    6) 2 17/18 + 3 7/18 = 114/18 = 6 6/18

    7) 2 7/15 + 4 2/15 = 69/15 = 4 9/15

    8) 3 15/17 + 2 2/17 = 102/17 = 6
  2. 23 июля, 18:15
    0
    5) 4 1/5 6) 6 1/3 7) 6 3/5 8) 6