Ребят помогите! 5 м в квадрате и 2 дм в квадрате - это сколько в общем дициметров?

294 см =.? ... м ... ? ... дм ... ? ... см

9 дм в квадрате и 73 см в квадрате = ... ? см в квадрате

+1
Ответы (2)
  1. 26 декабря, 13:17
    0
    5 м²+2 дм²=5 м*1 м+2 дм²=50 дм*10 дм+2 дм²=500 дм²+2 дм²=502 дм²

    294 см=2,94 м=29,4 дм=294 см

    9 дм²+73 см²=3 дм*3 дм+73 см²=30 см*30 см+73 см²=900 см²+73 см²=973 см²
  2. 26 декабря, 15:49
    0
    Ответ: 294 см=2 м 9 дм 4 см