Сколько будет:

7y-4 (3y+5) = 2-3 (4y-9)

+1
Ответы (2)
  1. 28 сентября, 13:14
    0
    7 у - 12 у-20=2-12 у+27 7 у-12 у+12 у=2-27+20 7 у = - 5 у=5:7 у=5/7
  2. 28 сентября, 13:47
    0
    7 у-12 у-20=2-12 у+27

    -5 у-20=-12 у+29

    -5 у+12 у=29+20

    7 у=49

    у=7