144: (-18) - 850: (63-80)

+5
Ответы (2)
  1. 14 мая, 20:44
    0
    144: (-18) - 850: (63-80) = 42
  2. 14 мая, 22:22
    0
    1) 63-80=-17

    2) 850: (-17) = - 50

    3) 144: (-18) = - 8

    4) - 8 - (-50) = - 8+50=42