1) 7 : 1 2/5

2) 10/21 : 5

3) 2/3 : 0,1

4) 4/5 : 0,2

+4
Ответы (1)
  1. 16 марта, 17:31
    0
    1) 7 : 1 2/5 = 7 : 7/5 = 7/1 * 5/7 = 5

    2) 10/21 : 5 = 10/21 * 1/5 = 2/21 * 1/1 = 2/21

    3) 2/3 : 0,1 = 2/3 : 1/10 = 2/3 * 10/1 = 20/3 = 6 2/3

    4) 4/5 : 0,2 = 4/5 : 2/10 = 4/5 * 10/2 = 2/1 * 2/1 = 4