Решить уравнение 10 у+2 * (7 у-2) = 5 * (4 у+3) + 3 у

+2
Ответы (2)
  1. 6 декабря, 13:56
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    10 у+14 у-20 у-3 у=15+4

    24 у-23 у=19

    У=19
  2. 6 декабря, 17:14
    0
    7 у-4=15+7 у 7 у-7 у=15+4 у=19