Косылгыш 70+30, косылгыш 60, косындынин мани? косылгыш 500, косылгыш 500-20, косылгынын мани? косылгыш 200+200, косылгыш 360-80, косындынин мани? азайгыш 1000, азайткыш500+120, айрманин мани? азайгыш 480, азайткыш 160-120, айрманин мани? азайгыш 450+90, азайткыш 100, айрманын мани?

+5
Ответы (1)
  1. 17 июля, 11:06
    0
    (70+30) + 60=160

    500 + (500-20) = 980

    (200+200) + (360-80) = 680

    1000 - (500+120) = 380

    480 - (160-120) = 420

    (450+90) - 100=440