7+0.4 * (6+10) - 0.5 * (4*10-3)

+1
Ответы (1)
  1. 10 июля, 14:39
    0
    7+0,4 (6+10) - 0,5 (4*10-3) = 7+0,4*16-0,5 * (40-3) = 7+6,4-0,5*37=13,4-18,5=-5,1