Сравните дроби 1 / 3 и 2/7

+2
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 16:21
    0
    1*7 >2*3 ⇒ 1/3>2/7

    или 1/3=7/21

    2/7=6/21

    7/21>6/21 ⇒ 1/3>2/7