62 * (500+50*30) = (15*400-4400) : 40 = 720:8+630:90=

+2
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 07:40
    0
    62 * (500+50*30) = 124000

    1) 50*30 = 1500

    2) 500+1500 = 2000

    3) 62*2000=124000

    (15*400-4400) : 40=40

    1) 15*400=6000

    2) 6000-4400=1600

    3) 1600:40=40

    720:8+630:90=97

    1) 720:8=90

    2) 630:90=7

    3) 90+7=97