Разложите на множетили:

х ³-125

27+а ³

64 а ³-8 в ³

+5
Ответы (2)
  1. 15 марта, 04:40
    0
    х3-125 = (х-5) (х2+5 х+25)

    27+а3 = (3+а) (9-3 а+а2)

    64 а3-8 в3 = (4 а-2 в) (16 а2+8 ав+4 в2)
  2. 15 марта, 06:12
    0
    1) х³-125 = х³-5³ = (х-5) (х²+5 х+25)

    2) 27+а³=3³+а³ = (3+а) (9-3 а+а²)

    3) 64 а³-8 в³ = (4 а) ³ - (2 в) ³ = (4 а-2 в) (16 а²+8 ав+4 в²)