НСД (70 36) НСД (178 176) НСД (16 36) НСД (54 18) НСД (74 111) НСД (480 640) НСД (27 81 108)

+4
Ответы (2)
  1. 28 октября, 05:58
    0
    НСД (70 36) = 2

    70=2*5*7

    36=2*2*3*3

    НСД (178 176) = 2

    178=2*89

    176=2*2*2*2*11

    НСД (16 36) = 2*2=4

    16=2*2*2*2

    36=2*2*3*3

    НСД (54 18) = 2*3*3=18

    54=2*3*3*3

    18=2*3*3

    НСД (74 111) = 37

    74=2*37

    111=3*37

    НСД (480 640) = 2*2*2*2*2*5=160

    480=2*2*2*2*2*3*5

    640=2*2*2*2*2*2*2*5

    НСД (27 81 108) = 3*3*3=27

    27=3*3*3

    81=3*3*3*3

    108=2*2*3*3*3
  2. 28 октября, 07:59
    0
    НСД (70 36) = 2

    70=2*5*7

    36=2*2*3*3

    НСД (178 176) = 2

    178=2*89

    176=2*2*2*2*11

    НСД (16 36) = 2*2=4

    16=2*2*2*2

    36=2*2*3*3

    НСД (54 18) = 2*3*3=18

    54=2*3*3*3

    18=2*3*3

    НСД (74 111) = 37

    74=2*37

    111=3*37

    НСД (480 640) = 2*2*2*2*2*5=160

    480=2*2*2*2*2*3*5

    640=2*2*2*2*2*2*2*5

    НСД (27 81 108) = 3*3*3=27

    27=3*3*3

    81=3*3*3*3

    108=2*2*3*3*3