107,8-1,872 / (0,093+4,2*0,035) =

+2
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 07:28
    0
    107,8 - 1,872 : (0,093 + 4,2 * 0,035) = 100

    1) 4,2 * 0,035 = 0,147

    2) 0,093 + 0,147 = 0,24

    3) 1,872 : 0,24 = 7,8

    4) 107,8 - 7,8 = 100