3,8*1,7-36,24:12

53,4:15+224:100-36:8

22,08-22,08: (74-26)

(134-15,97) : 29+4,24*35

+4
Ответы (1)
  1. 28 августа, 06:10
    0
    3,8*1,7-36,24:12=3,44

    1) 3,8*1,7=6,46

    2) 36,24:12=3,02

    3) 6,46-3,02=3,44

    53,4:15+224:100-36:8=1,3

    1) 53,4:15=3,56

    2) 224:100=2,24

    3) 36:8=4,5

    4) 3,56+2,24=5,8

    5) 5,8-4,5=1,3

    22,08-22,08: (74-26) = 21,62

    1) 74-26=48

    2) 22,08:48=0,46

    3) 22,08-0,46=21,62

    (134-15,97) : 29+4,24*35=152,47

    1) 134-15,97=118,03

    2) 118,03:29=4,07

    3) 4,24*35=148,4

    4) 4,07+148,4=152,47