5 : 1 1/4 плюс 7 : 1 1/3

+5
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 13:26
    0
    1) 5:1 1/4=5:5/4=4

    2) 7:1 1/3=7:4/3=21/4=5 1/4

    3) 4+5 1/4=9 1/4