Vsya cemya na vixadnie poexala za gribami. Cin nashel 7 bopovikov mama na 5 bolshe, a papa na 1bolshe, chem cin i mama vmeste. Skolko bopovikov nashla semiya?

+1
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 15:46
    0
    Сын нашел 7

    мама 7+5=12

    папа 12+7+1=20

    семья 7+12+20=39