3 (х+5) + 7 х при х=4

12 (4 + у) - 5 у при у = 2

+3
Ответы (2)
  1. 19 июля, 01:25
    0
    3 х+15+7 х=0

    10 х+15=0

    10*4+15=55

    48+12 у-5 у=0

    48+7 у=0

    48+7*2=62
  2. 19 июля, 01:31
    0
    1) 3x+15+7x=0

    10x+15=0

    10*4+15=55

    2) 48+12y-5y=0

    48+7y=0

    48+7*2=62