А) (1/2:3/4-4/9) : 3/5

б) 1/2:3/8-4/9:3/5

+4
Ответы (1)
  1. 12 января, 12:03
    0
    А) 1) 1/2:3/4=1/2*4/3=4/6=2/3

    2) 2/3-4/9=2*3/3*3-4*1/9*1=2/9

    3) 2/9:3/5=2/9*5/3=10/27

    б) 1) 1/2:3/8=1/2*8/3=8/6=1 2/6=1 1/3

    2) 4/9:3/5=4/9*5/3=20/27

    3) 1 1/3-20/27 = 4/3-20/27=4*9/3*9-20*1/27*1=16/27