Сколько будет 1) у/9 - (у+1/3) = 1/6 - (8 у/9+0,5) 2) а-3,2/2 а+1.4=0,9/2,7

+2
Ответы (1)
  1. 14 июля, 03:58
    0
    у/9 - у - 1/3 = 1/6 - 8 у/9 - 1/2 Общий знаменатель 18

    2 у - 18 у - 6 = 3 - 16 у - 9-16 у + 16 у = 6 + 3 - 9

    у = 0