4) (5,4-2 1/3) : 7 2/3; 5) (2 1/3+0,25) * 0,12; 6) (7,6-4 3/4) : 1,9;

+5
Ответы (1)
  1. 20 июля, 23:27
    0
    4. (5,4-2¹/₃) : 7²/₃=0,4.

    1) 5,4-2¹/₃=5²/₅=2¹/₃=27/5-7/3 = (27*3-7*5) / 15 = (81-35) / 15=46/15

    2) 46/15:7²/₃=46/15:23/3=46*3 / (15*23) = 2/5=0,4.

    5) (2¹/₃+0,25) * 0,12 = (7/3+1/4) * 0,12 = ((7*4+1*3) / 12) * 0,12 = ((28+3) 12) * - 0,12-

    (31/12) * (12/100) = 31*12 / (12*100) = 31/100=0,31.

    3) (7,6-4³/₄) : 1,9 = (76/10-19/4) : 1,9 = (38/5-19/4) : 1,9 = ((38*4-19*5) / 20) : 1,9=

    = ((152-95) / 20) : 1,9=57/20:19/10=57*10 / (20*19) = 3/2=1,5.