1) 2/3+1,83; 2) 6,4-3/20; 3) 9,8*3/10; 4) 7,2:1/100

+4
Ответы (1)
  1. 31 октября, 16:20
    0
    1) 2/3 + 1,83 = 2/3 + 1 83/100 = 2/3 + 183/100 = (2 * 100 + 183 * 3) / 300 = (200 + 549) / 300 = 749/300 = 2 149/300

    2) 6,4 - 3/20 = 6 4/10 - 3/20 = 6 4/10 - 3/20 = 64/10 = 32/5 - 3/20 = (32 * 4 - 3 * 1) / 20 = (128 - 3) / 20 = 125/20 = 25/4 = 6 1/4

    3) 9,8 * 3/10 = 9 8/10 * 3/10 = 98/10 * 3/10 = 49/5 * 3/10 = 147/50 = 2 47/50

    4) 7,2 : 1/100 = 7 2/10 : 1/100 = 72/10 : 1/100 = 36/5 : 1/100 = 36/5 * 100 = 720