Разложите на множители:

1) b^2-c^2-7b-7c

2) a^2+10a+25-y^2

+5
Ответы (1)
  1. 12 июля, 09:06
    0
    1) b^2-c^2-7b-7c = (b^2-c^2) - (7b+7c) = (b-c) (b+c) - 7 (b+c) = (b+c) (b-c-7)

    2) a^2+10a+25-y^2 = (a^2+10a+25) - y^2 = (a^2+2*5*a+5^2) - y^2 = (a+5) ^2-y^2=

    = (a+5+y) (a+5-y)