140:20 500 + (600-3•100) : 10

9000: (100-90) : 9•2

560:7

8100:900

3200:800

+2
Ответы (1)
  1. 26 марта, 14:46
    0
    140:20=7, 500 + (600-3*100) : 10=500 + (600-300) : 10=500+300:10=500+30=530, 9000: (100-90) : 9*2=9000:10:9*2=900:9*2=100*2=200, 560:7=80, 8100:900=9, 3200:800=4