А) (93*7+141) : 72=

б) (357-348:6) * 4=

+3
Ответы (1)
  1. 15 июля, 00:25
    0
    А) (93 * 7 + 141) : 72 = 11

    1) 93 * 7 = 651

    2) 651 + 141 = 792

    3) 792 : 72 = 11

    б) (357 - 348 : 6) * 4 = 1196

    1) 348 : 6 = 58

    2) 357 - 58 = 299

    3) 299 * 4 = 1196