18:3*5+15:5*3 = 90-45:9*6-16:7=

+1
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 04:50
    0
    18:3*5+15:5*3=39

    1) 18:3=6

    2) 6*5=30

    3) 15:5=3

    4) 3*3=9

    5) 30+9=39

    90-45:9*6-16:7=27,72

    1) 45:9=5

    2) 5*6=30

    3) 16:7=2,28

    4) 90-5=85

    5) 30-2,28=27,72