Преобразуете в стандарт вид

- (4 у+7) (4 у+7) - (5 у-7) в квадрате

+3
Ответы (1)
  1. 6 августа, 05:22
    0
    - (4 у+7) (4 у+7) - (5 у-7) ^2 = - (4y+7) ^2 - (5 у-7) ^2 = - (16y^2+56y+49) - (25y^2-70y+49) = - 16y^2-56y-49-25y^2+70y-49=-41y^2+14y-98