Разложите на множители:

а) 5a-ab+5c-cb

б) 9a^2-c

в) 2b^2-12bc+18c^2

+3
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 13:17
    0
    =а (5-в) + с (5-в) = 5-в (а+с)