Упростить

1) 6: (-1,5) - 4,6+5 (2 а-3) =

2) (-1,6 с+0,4) - (0,5-0,8) с=

3) (2 х-3 у+4) - (3 х-2 у+4) =

4) 1 - (1,5 х-2) - 4 (0,5 х-1,1=

+3
Ответы (1)
  1. 31 января, 04:23
    0
    1) 6: (-1,5) - 4,6+5 (2 а-3) = - 4-4,6+10a-15=10a-23,6

    2) (-1,6 с+0,4) - (0,5-0,8) с=-1,6c+0,4-0,5c+0,8c=0,4-1,3c

    3) (2 х-3 у+4) - (3 х-2 у+4) = 2x-3y+4-3x+2y-4=-x-y

    4) 1 - (1,5 х-2) - 4 (0,5 х-1,1) = 1-1,5x+2-2x+4,4=7,4-3,5x