А) 7 : 2 1/3 + 4 : 1 1/3

в) 2 1/3 * 6/7 - (1 11/12 - 1/3) : 4 3/4

+4
Ответы (1)
  1. 4 июля, 11:31
    0
    А) 7 : 2 1/3 + 4 : 1 1/3=7:7/3+4:4/3=7*3/7+4*3/4=3+3=6

    в) 2 1/3 * 6/7 - (1 11/12 - 1/3) : 4 3/4=7/3*6/7 - (23/12-1/3) : 19/4=2 - (23/12-4/12) * 4/19=2-19/12*4/19=2-1/3=6/3-1/3=5/3=1 2/3