Упростить выражение

7,2 х+1,8 х

1/6 х+1/2 х

9,3 х-1,4 х

3/4 х-1/2 х

10 х-6,7 х

х-4/5 х

+3
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 18:16
    0
    7,2 х+1,8 х=x (7,2+1,8) = 9 х

    1/6 х+1/2 х=х (1/6+1/2) = х (1/6+3/6) = 4/6 х=2/3 х

    9,3 х-1,4 х=х (9,3-1,4) = 7,9 х

    3/4 х-1/2 х=х (3/4-1/2) = х (3/4-2/4) = 1/4 х

    10 х-6,7 х=х (10-6,7) = 3,3 х

    х-4/5 х=х (1-4/5) = 1/5 х