2 7/15 - (2 2/15-8 1/9) =

+5
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 21:49
    0
    2 2/15-8 1/9=96/45-365/45=-269/45=-5 44/45

    2 7/15 - (-5 44/45) = 111/45 - (-269/45) = 380/45=8 8/9