16 2/3 - 15 1/6 + 1,3 / 2,5 * 0,56 * 0,4

+3
Ответы (1)
  1. 10 июля, 09:00
    0
    16 2/3 - 15 1/6 + 1,3/2,5 * 0,56 * 0,4 =

    1 + (2/3 - 1/6) + 1,3/0,56=

    1 + (4/6 - 1/6) + 13/10 / 56/100 =

    1 + (3/6) + 65/28 = 1 1/2 + 65/28 = 1 + 79/28 = 3 23/28