Вычислите: 2/15 + 8/15

5/16 + 3/16

+5
Ответы (1)
  1. 31 мая, 21:17
    0
    1) 2/15 + 8/15 = 10/15 = 2/3;

    2) 5/16 + 3/16 = 8/16 = 1/2;