4 8/9 + 6 7/8 : (5 11/12 - 3 5/6) х 1 2/3

+5
Ответы (1)
  1. 15 октября, 08:09
    0
    5 11/12-3 5/6=71/12-23/6=71/12-46/12=25/12

    6 7/8:25/12=55/8*12/25=33/10

    33/10*1 2/3=33/10*5/3=11/2

    4 8/9+11/2=44/9+11/2=88/18+99/18=187/18=

    =10 7/18