Вычеслите

1.3/35:1.20/56-3.5/21:1.22/63

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 19:24
    0
    1,3 / 35 / 1,20/56 - 3,5/21 / 1,22/63

    1,3/35=13/10 / 35 = 13/350

    1,2/56 = 12/10 / 56=3/140

    13/350 / 3/140 = 26/15

    3,5/21 = 35/10 / 21 = 1/6

    1,22/63 = 122/100 / 63 = 122/6300

    1/6 / 122/6300 = 525/61

    26/15 - 525/61 = 1586/915 - 7875/915 = - 6289 / 915 = 6 799/915