1 5/7+x=4 8/21

Y-8/10=2/7

+5
Ответы (1)
  1. 22 мая, 06:04
    0
    1) x=4 8/21-1 5/7=4 8/21-1 15/21=3 29/21-1 15/21=2 14/21=2 2/3

    2) y=2/7+8/10=20/70+56/70=76/70=1 6/70=1 3/35