9²+1000 = ... ? (700 - 8²) = ... ? 340+10*5² = ... ? (8² + 20) * 40 = ... ? (290-46) * 2² = ... ? (250 + 10²) - 200 = ... ?

+1
Ответы (2)
  1. 11 ноября, 01:13
    0
    9*9+1000=81+1000=1081

    700-8*8=700-64=636

    340+10*5*5=340+10*25=340+250=590

    (8*8+20) * 40 = (64+20) * 40=84*40=3360

    (290-46) * 2*2 = (290-46) * 4=244*4=976

    (250+10*10) - 200 = (250+100) - 200=350-200=150
  2. 11 ноября, 04:02
    0
    1081

    636

    590

    3360

    976

    150