Найдите

1) 35%от3,2 м; 8,6 дм; 6,4 см

+5
Ответы (1)
  1. 22 июня, 17:40
    0
    1. 3,2 м - 100%

    x м - 35%

    x = (35*3,2) / 100=1,12 м

    2. 8,6 дм - 100%

    x дм - 35%

    x = (8,6*35) / 100=3,01 дм

    3. 6,4 см - 100%

    x см - 35%

    x = (6,4*35) / 100=2,24 см