5 у+3 (7 у+18) = 106 решите

+1
Ответы (2)
  1. 12 марта, 22:39
    0
    5 у+3 (7 у+18) = 106

    5 у+21 у+54=106

    26 у=52

    у=2

    Ответ: 2
  2. 12 марта, 22:58
    0
    5 у+21 у+54=106

    5 у+21 у=106-54

    26 у=52

    у = 52:26

    у=2