1) (12,33+7,3) : 6,5

2) (6-2,43) : 4 1/4

3) 9,75: (4 1/2-2,55)

4) 15,96: (9/25+2,04)

+2
Ответы (2)
  1. 15 января, 18:33
    0
    1) (12.33+7.3) : 6.5=3.02
  2. 15 января, 20:26
    0
    1) (12,33+7,3) : 6,5=3,02

    12,33+7,3=19,63

    19,63:6,5=3,02

    2) (6-2,43) : 4 1/4=0,84

    6-2,43=3,57

    3,57:4 1/4=3,57:17/4=3,57:4,25=0,84

    3) 9,75: (4 1/2-2,25) = 4,33

    4) 15,96: (9/25+2,04) = 6,65