Найдите знач выр-я 7/20 : 0,7 - 4/5

+1
Ответы (2)
  1. 17 января, 05:38
    0
    7/20 : 7/10 - 4/5 = 7/20 * 10/7 - 4/5 = 1/2 - 4/5 = - 3/10
  2. 17 января, 06:45
    0
    0.7-4/5=-1/10

    7/20: (-1/10) = 7/20 * (-1/10) = 7