Шестокласници в едно училище са 155. От тях 3/5 са момичета. Момчетата са:

+2
Ответы (1)
  1. 10 июня, 10:27
    0
    1-3/5=5/5-3/5=2/5 - момчета училище

    155:5*2=62 - момчета училище

    Отговаряте: 62 момчета в училище