70: (5/8+5/6) + (3 1/9-1/3) * 3/10

+4
Ответы (1)
  1. 30 января, 08:23
    0
    70: (5/8+5/6) + (3 1/9-1/3) * 3/10=48 5/6

    5/8+5/6=35/24

    70:35/24=48

    3 1/9-1/3=25/9

    25/9*3/10=5/6

    48+5/6=48 5/6