А) 7 х+8=3 х+2

б) - 5 (х+1) = 3 (х-7)

+1
Ответы (2)
  1. 31 декабря, 19:01
    0
    А. 7 х-3 х=2-8

    4 х=-6

    х = - 6:4

    х = - 1.5

    б. - 5 х-5=3 х-21

    -5 х-3 х=-21+5

    -8 х=-16

    х=-16: - 8

    х = 2
  2. 31 декабря, 19:26
    0
    1) 7 х-3 х=2-8

    4 х=-6

    х=-1,5

    2) - 5 х-5=3 х-21

    -5 х-3 х=-21+5

    -8 х=-16

    х=2