Самолёт за 2 мин пролетел 7 км. Какое расстояние пролетел самолёт за 1 мин? за 4 мин?

+5
Ответы (1)
  1. 13 октября, 23:05
    0
    1. Узнаем, сколько км, самолет пролетел за 1 мин

    7 : 2 = 3,5 (км) - самолет пролетел за 1 мин

    2. Узнаем, сколько км, самолет пролетел за 4 мин

    7*2=14 (км) - самолет пролетел за 4 мин

    Ответ: 3,5 км за 1 мин; 14 км за 4 мин.