57,4/4+1 1/6 / 4 2/3 - (2,7+5 1/20) * 0,8 2 1/15 - (1 2/3 + 1/5) помогите

+4
Ответы (1)
  1. 8 мая, 05:20
    0
    4 2/5 * 1,5 + 31,5 : 4 1/2 : 17,1+3 1/6 - 1 2/3 12/25 - 0,28 0,5 * (2 3/20 + 7,15) 4 2/5 * 1,5 + 31,5 : 4 1/2 17,1+3 1/6 - 1 2/3 4,4*1,5+31,5:4,5 17,1 + 1,5 : 12/25 - 0,28 0,5 * (2 3/20 + 7,15) 0,48-0,28 0,5 * (2,15+7,15) 6,6+7 18,6 13,6 18,6=-=68:4=17 0,2 0,5*9,3 0,2 4,651) 4 2/5 * 1,5=6,62) 31,5:4 1/2=73) 12/25 - 0,28=1,54) 17,1+3 1/6=20 4/155) 20 4/15 - 1 2/3 = 18 4/15==18,66) 2 3/20+7,15 = 9 3/10=9,37) 0,5*9 3/10 = 4,658) 6,6+7=13,69) 13,6:1,5 = 6810) 18,6:4,65=411) 68:4=17