Упростить выражение

2/3• (6,9 х-1 1/2 у) - 4,8• (5/8-2,5 у)

+2
Ответы (1)
  1. 22 ноября, 04:41
    0
    =2/3 (6 9/10 х-1 1/2 у) - 4 4/5 (5/8-2 1/2 у) =

    2/3 (69/10 х-3/2 у) - 24/5 (5/8-5/2 у) =

    =23/5 х-у-3+12 у=4 3/5 х-3+11 у